IMG_7249

Kauno mariose prasidėjo 2018 metų Pasaulio F2 vandens formulių čempionatas. Šeštadienį vainikavo įtempta kvalifikacija, po kurios pilotai išsidalijo starto vietas sekmadienį vyksiančiose pagrindinėse lenktynėse. Vienintelis Lietuvos atstovas Edgaras Riabko sekmadienį startuos iš aukštos 4 pozicijos.

Į Kauną atvyko 29 pilotai iš viso pasaulio. Įdomu, kad naujame čempionate bus kaip niekada daug naujų pilotų, kurie sieks sudaryti konkurenciją patyrusioms F2 žvaigždėms.

Sekmadienį į pagrindinių varžybų startą stos 20 pilotų, tad pirmasis etapas 9 sportininkams baigsis net nestartavus lenktynėse. Tiesa, 5 vietos finale dar laisvos – jas pilotai galės iškovoti sekmadienį vyksiančių paguodos plaukimų metu.

Šeštadienį sportininkai buvo padalinti į 3 grupes (10-10-9). Iš kiekvienos grupės į antrą kvalifikacijos dalį pateko po 5 pilotus.

Geriausiųjų penkioliktukas turėjo 15 minučių greitam ratam užfiksuoti, o į kvalifikacijos finalinę dalį pateko 10 greičiausių.

Paskutinėje dalyje lenktynininkai į trasą jau buvo išleidžiami po vieną – pilotai turėjo vieną apšilimo ratą ir du ratus laikui užfiksuoti.

Po įtemptos kovos kvalifikacijoje nugalėjo Alberto Comparato. Italas 2000 m trasą Kauno mariose įveikė per 53,25 sek. Antras liko čempionato debiutantas amerikietis Brentas Dillardas (53,38 sek.), trečias – Stefanas Haginas iš Vokietijos (53,50 sek.). Lietuvio laikas – 53,75 sek.

“Diena buvo visai nebloga. Žinoma, labai norėtųsi prizinės vietos, tačiau padariau kelias klaidas tiek pirmame, tiek antrame greitame rate. Tačiau ir ketvirta vieta yra geras rezultatas“, – teigė E. Riabko.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>