Kaunas 2 DAY-25

Tokio F2 vandens formulių Pasaulio čempionato dar nėra buvę. Savaitgalį Šveicarijoje turėjęs vykti ketvirtasis etapas buvo atšauktas. Šį sezoną tai jau antras kartas, kai dėl nepalankių oro sąlygų lenktynės atšaukiamos, o iš keturių etapų įvyko vos du. Tokia situacija maišo kortas ir vieninteliam Lietuvos atstovui Edgarui Riabko – neįvykus lenktynėms 33 metų kaunietis ir toliau lieka įstrigęs 6-oje bendros įskaitos vietoje.

„Šis sezonas turbūt bus įrašytas į istoriją, kaip pats blogiausias. Taip dar nėra buvę. Aš lenktyniauju 23 metus ir tik tris kartus lenktynės buvo atšauktos. O šį sezoną tai jau įvyko du kartus“, – apmaudo neslėpė kaunietis.

Susidūrė su techninėmis problemomis

E. Riabko į ketvirtąjį etapą išvyko itin kruopščiai paruošęs viso savaitgalio strategiją.

„Pirmai ir antrai kvalifikacijos dalims turiu paruošęs vieną sraigtą, o trečiajai – kitą. Lemiamoje dalyje naudosiu greitesnį sraigtą. Pirmose dalyse naudosiu sraigtą, kuris leidžia pasiekti 183 km/val. greitį, o trečioje – 193 km/val. Varžyboms turiu specialų sraigtą, kuris leidžia geriau startuoti. Jis lėtesnis, bet man reikia labai gero starto. Sraigtas, kurį naudosiu varžybų metu, leidžia pasiekti 177 km/val. greitį. Taigi turiu tris sraigtus ir strategiją, kurią paruošiau specialiai šioms varžyboms“, – prieš išvyką į Šveicariją teigė E. Riabko.

Šveicarijos GP savaitgalis E. Riabko prasidėjo ne itin sėkmingai.

„Treniruotėje turėjome išbandyti tris sraigtus. Vos uždėjus antrą sraigtą sugedo variklis – neveikė vienas kuro purkštukas. Galiausiai sutvarkius problemas išplaukiau ir nusprendžiau išbandyti sraigtą, kurio dar nebuvau bandęs. Tikėjau, kad jis bus geras ir jis tiko. Buvo likusios penkios minutės ir tik paskutiniame rate spėjau įveikti greitą ratą. Potencialo dar buvo, tačiau tuo viskas ir baigėsi“, – kalbėjo E. Riabko.

Kvalifikacijoje kaunietis savo grupėje parodė antrą, o bendroje įskaitoje – ketvirtą rezultatą. Teisėjai dėl nepalankių oro sąlygų nusprendė nerengti kitų dviejų kvalifikacijos dalių, o pilotai į starto pozicijas išrikiuoti pagal pirmos kvalifikacijos rezultatus.

Tai reiškė, kad E. Riabko sekmadienį turėjo startuoti iš ketvirtos pozicijos. Lietuvis kvalifikacijoje aplenkė visus penkis varžovus, kurie žengia prieš jį bendroje įskaitoje. Tačiau teisėjai sekmadienį dėl didelio vėjo nusprendė atšaukti lenktynes.

„Pirmadienį išvažiuojant iš Šveicarijos oras buvo puikus, jokio vėjo, vanduo ramus. Kaip tyčia“, – apmaudo neslėpė Edgaras.

Įstrigo 6-oje pozicijoje

Formaliai jau po keturių etapų, iš kurių įvyko tik du, bendroje įskaitoje ir toliau pirmauja Kaune nugalėjęs Rashedas Al Qemzi iš JAE – 32 taškai. Antras žengia švedas Norvegijoje laimėjęs Pierre’as Lundinas (20 tšk.), trečias – Nelsonas Morinas (16 tšk.) iš Prancūzijos. E. Riabko sąskaitoje 13 taškų ir šeštoji vieta bendroje įskaitoje.

„Sunku prognozoti, kaip būtų susiklostę varžybos, tačiau aplenkiau visus pagrindinius varžovus ir visi jie būtų startavę paskui mane. Turėjau labai daug šansų pakilti į trečią ar net antrą vietą, o dabar įstrigau. Dabar galimybės labai sumenko, nes liko paskutinės varžybos Portugalijoje“, – kalbėjo E. Riabko.

Šį sezoną etapai įvyko tik Lietuvoje ir Norvegijoje, o lenktynės Belgijoje ir Šveicarijoje buvo atšauktos. Paskutinis etapas spalio 7-8 dienomis vyks Ribadouro mieste, Portugalijoje.

Pranešama, kad Portugalijoje gali būti surengtos dvejos lenktynės, tačiau ši informacija oficialiai nepatvirtinta.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>