IMG_7907

Šeštadienį Zarasuose prasidėjo „Formulės 2 Hegelmann Europos čempionatas“, kuriame varžosi ir vienintelis Lietuvos atstovas Edgaras Riabko. Šeštadienį vykusioje kvalifikacijoje E. Riabko užėmė antrą vietą ir pirmose įskaitinėse lenktynėse startuos būtent iš šios pozicijos.

Šeštadienį vyks dvejos lenktynės, o čempionatas finišuos sekmadienį taip pat dvejomis lenktynėmis.

„Formulės 2 Hegelmann Europos čempionate“ E. Riabko rinkosi vieną iš jau turimų sraigtų. Zarasuose pilotus pasitiko keturių kairinių posūkių trasa, o ilgiausia tiesioji siekia 625 m – čia pilotai išvysto didžiausią greitį. Visos trasos ilgis -1600 m.

„Manau, kad vienas iš favoritų bus norvegas Tobias Munthe-Kaasas, kuris Pasaulio čempionate šiuo metu rikiuojasi antras. Jis tikrai bus vienas iš mano pagrindinių varžovų. Laukia net ketverios lenktynės, todėl labai daug lems kvalifikacija, o vėliau – geras startas“, – prieš startą teigė E. Riabko.

Kvalifikaciją sudarė trys dalys – po pirmosios buvo atrinkta dešimt greičiausiųjų, po antros liko tik šeši.

E. Riabko prognozės pasitvirtino – norvegas buvo greičiausias tiek šeštadienio treniruotėse, tiek kvalifikacijoje. Kaunietis lemiamoje kvalifikacijos dalyje ratą įveikė per 38,16 sek. ir nuo lyderio atsiliko vos 0,04 sek. Vidutinis E. Riabko greitis siekė 160,38 km/val.

Trečias liko portugalas Duarte Benavente.

Pernai Kupiškyje vykusiame Europos čempionate E. Riabko iškovojo sidabro medalį.

Jei pasaulio čempionatas susideda iš kelių etapų, tai Zarasuose Europos čempionas paaiškės per dvi dienas. Zaraso ežere vyks net ketverios įskaitinės lenktynės po 20 ratų – dvejos varžybos šeštadienį
(rugpjūčio 18 dieną), bei dvejos lenktynės sekmadienį (rugpjūčio 19 dieną).

Su E. Riabko varžosi 14 pilotų iš iš Portugalijos, Ispanijos, Anglijos, Vokietijos, Austrijos, Rusijos, Latvijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Olandijos.

„Formulės 2“ lenktynės Zarasuose vyko 2015 ir 2016 metais.

Tikslas – 2 cm taikinys

Zarasuose vyksiančią sporto šventę paįvairina ir dar nematytos varžybos ore.

Parasparnių tikslaus nusileidimo varžybos Lietuvoje vyksta ne vieną dešimtmetį. Paprastai jos organizuojamos sausumoje – gražioje pievoje ar žiemą ant ledo. Sportininko tikslas — paliesti vos dviejų centimetrų dydžio taškelį – taikinio centrą.

Tik jį palietęs sportininkas negauna baudos taškų. Kitiems – už kiekvieną nuo taikinio nutolusį centimetrą skiriama po vieną baudos tašką. Maksimalus atstumas nuo centro yra 5 metrai. Tie dalyviai, kurie paliečia toliau nei 5 metrai, visi vienodai gauna po 500 baudos taškų.

Zarasuose šios varžybos pirmą kartą vyks ant vandens.

„Taiklumo bandymų, žinoma, būna ne vienas, bent penki. Labiausiai tai priklauso nuo meteorologinių sąlygų. Varžybų nugalėtoju tampa sportininkas, surinkęs mažiausiai baudos taškų. Atrodo paprasta? Bet taip nėra. Juk nusileidinėja laisvo skrydžio parasparniai. Motoro jie neturi. Vieną kartą pakelti į orą jie visą laiką žemėja. Sportininkui reikia labai gerai įvertinti visus faktorius: aukštį, vėjo kryptį, greitį, gūsius ir terminę veiklą tam, kad pasirinktų tinkamą nusileidimo kryptį ir kampą. Šį kartą tai padaryti bus dar sunkiau, nes parasparnius kels kateriai su specialiais išvilktuvais, o taikinys lauks tiesiog ant plausto ežere. Būtina paminėti, kad vanduo ypatingai klaidina nustatant aukštį. O kur dar bangavimas? Tad pirmosios tokios varžybos Lietuvoje bus tikrai įdomios”, – sako Lietuvos skraidyklių ir parasparnių sporto federacijos (LSPSF) prezidentas Vytautas Skruibis.

Be to, Zarasuose vyks parasparnio šuolis iš dviviečio parasparnio, parašiutininkų šuolis iš dviviečio parasparnio, o esant palankioms oro sąlygoms – ir parasparnio ir parašiutininkų šuolis iš oro baliono.

Šventė visą savaitgalį

Jau nuo penktadienio žiūrovai galėjo įsikurti Zaraso ežero saloje, kur įrengtas kempingas – iš čia puikiai matosi varžybų trasa. Taip pat veikia įvairios pramogos bei vandens parkas: vandens batutai, vandenlenčių trasa.

Taip pat žiūrovai turi galimybę išbandyti vandens motociklus ir net patį „Formulės 2“ bolidą. Dviejų vietų formulė specialiai sukurta žiūrovams, norintiems pasikrauti adrenalino bei pajusti perkrovas, kurias jaučia formulių pilotai. Žiūrovai plukdomi ta pačia trasa, kuria vyks „Formulės-2“ lenktynės.

Nuo sekmadienio ryto virš Zaraso ežero vėl vyks parasparnių varžybos bei „Formulės 2” treniruotės. Sekmadienį paskutinės dvejos lenktynės numatytos 14 ir 16 valandomis.

Po visų ketverių lenktynių bus sumuojami trys geriausi kiekvieno lenktynininko plaukimai bei paaiškės „Formulės 2 Hegelmann Europos čempionato“ nugalėtojas.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>